Rada Uczelni pozytywnie opiniuje propozycję zmian w Statucie ASP, która stanowi załącznik do niniejszej uchwały.
W imieniu Rady – przewodniczący
prof. dr hab. Jacek Osiewalski
Załącznik do Uchwały nr 11/2020 Rady Uczelni ASP
Postać opiniowanej propozycji zmian w statucie ASP, przedstawionej Radzie Uczelni w formie projektu uchwały Senatu ASP
Uchwała nr 36/2020
Senatu Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
z dnia 21 października 2020 roku
w sprawie: wprowadzenia zmian do Statutu
Działając na podstawie art. 28 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. z 2020 r. poz. 85 tj. z późn. zm.) w zw. z § 108 statutu Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie uchwalonego uchwałą nr 51/2019 w dniu 13 czerwca 2019 r. (zmienionego uchwałą Senatu nr 20/2020 z dnia 11 maja 2020 r.), Senat ASP uchwala co następuje:
- §1.
- W statucie Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie stanowiącym załącznik do uchwały Senatu ASP nr 51/2019 r. z dnia 13 czerwca 2019 r., zmienionego uchwałą Senatu nr 20/2020 z dnia 11 maja 2020 r wprowadza się zmiany wskazane w ust. 2 i 3.
- 39 ust. 1 otrzymuje nowe brzmienie:
„Pracami rady ds. stopni kieruje prezydium składające się z przewodniczącego oraz członków tej rady, przy czym członkowie rady reprezentują kierunki kształcenia prowadzone w uczelni, w liczbie równej kierunkom studiów prowadzonych w uczelni.”
- 2 załącznika nr 2 do statutu otrzymuje nowe brzmienie:
„§ 2. [Posiedzenia organów i ciał kolegialnych]
- Organy kolegialne oraz ciała kolegialne (komisje i rady nie będące organami) obradują na posiedzeniach zwyczajnych i nadzwyczajnych.
- Obradom senatu przewodniczy rektor, a w razie jego nieobecności – najstarszy członek senatu posiadający co najmniej stopień doktora.
- Części obrad, która dotyczy oceny pracy rektora, przewodniczy najstarszy członek senatu posiadający co najmniej stopień doktora.
- Obradom rady ds. stopni przewodzi jej przewodniczący.
- Posiedzenia organów kolegialnych oraz ciał kolegialnych, o których mowa w 1 mogą być przeprowadzane, a uchwały podejmowane, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zapewniających w szczególności:
- transmisję posiedzenia w czasie rzeczywistym między jego uczestnikami,
- wielostronną komunikację w czasie rzeczywistym, w ramach której uczestnicy posiedzenia mogą wypowiadać się w jego toku – z zachowaniem niezbędnych zasad bezpieczeństwa”.
- § 2.
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.